لپ تاپ استوک چیست ؟

 

لپ تاپ استوک در کشور ما به لپ تاپ های کارکرده یا دست دوم گفته میشود ولی در واقع این تعریف دقیقی نیست و همیشه اجناس استوک , کارکرده و دست دوم نیستند.

استوک (Stock) در زبان انگلیسی به معنی کالای ذخیره و یا موجود در انبار میباشد . در بازارهای دنیا، عبارت لپ تاپ استوک یا انباری به لپ تاپی اختصاص داده می‌شود که به هر دلیل فروش نرفته و در انبار باقی مانده است. با پایان فصل فروش، ممکن است فروشگاه‌های بزرگ به دلایلی چون قصد تخلیه انبار، عدم پرداخت مالیات مجدد و نیز افزایش نقدینگی برای تهیه کالاهای جدید، محصولات موجود در انبار خود را در حراج به فروش برسانند. اینها همان محصولاتی است که از آنها با نام استوک یاد می‌شود.

 

این کالاها درجه بندی شده و در گرید های A و B و C و D به صورت عمده به فروش میرسند. پس ممکن است شما کالای استوکی را خریداری کنید ولی کالا به صورت دست نخورده و کاملا نو باقی مانده باشد. بنابر این درجه چنین کالایی A می باشد.

با توجه به این مطالب از این پس می توانید اجناس استوک دارای درجه (گرید) A را با اطمینان از نو بودن و اصل بودن با خیال راحت خریداری نمایید.

مهم ترین عامل برای انتخاب یک دستگاه استوک اختلاف قیمت بین لپ تاپ استوک و آکبند است . این تفاوت در کم ترین حالت از چند برابر شروع می شود و گاهی اوقات به دهها برابر می رسد یک دستگاه استوک به قیمت واقعی ۱ میلیون تومان احتمالا قیمت آکبند آن ۳ میلیون تومان به بالاست .

استوک کالا به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی لپ تاپ های استوک تمامی برندهای لپ تاپ های استوک را با کیفیت بالا و قیمت مناسب در دسترس عموم مردم سراسر کشور قرار دهد.

فروشگاه استوک کالا انواع لپ تاپ های استوک از برند های مختلف از جمله ایسوس ، اچ پی ، دل و لنوو را با مناسب ترین قیمت ها عرضه میکند . یکی از اهداف استوک کالا ارائه لپ تاپ استوک ارزان برای کسانی است که نمی خواهند هزینه ی زیادی را برای خرید لپ تاپ پرداخت کنند .

تعریف دیگری از لپ تاپ استوک

تعریف دیگری نیز از لپ تاپ استوک وجود دارد که این تعریف در واقع به سبب سیاست‌های مشتری‌مدارانه برخی فروشگاه‌ها در بازارهای جهانی ایجاد شده است. بسیاری از فروشگاههای بزرگ و زنجیره‌ای در سطح جهان، این حق را برای مشتریان خویش قائل هستند که بتوانند کالاهای خریداری شده را تا ۳۰ روز پس از خرید به هر دلیلی یا حتی بدون هیچ دلیلی به فروشگاه برگشت دهند و مبلغ پرداختی را بازپس گیرند. کالاهایی که بدین صورت بازگردانده می‌شوند دیگر در فروشگاه‌ها جایی ندارند و با برچسب استوک به فروش می‌رسند. این محصولات مستقیماً به انبار فرستاده شده و پس از دریافت یکی از درجه‌بندی‌های A,B,C و D به فروش می‌رسند. بنابراین برخلاف بازارهای داخلی کشور ما، در بازارهای بین‌المللی یک لپ تاپ استوک، لپ تاپی است که :

  • بسته‌بندی لپ تاپ استوک باز نشده است، دستگاه مورد استفاده قرار نگرفته و کاملا نو است. فقط در انبار باقی مانده است.
  • فصل فروش لپ تاپ گذشته و این محصول نسبتاً قدیمی شده است. برای مثال مدت دو یا سه سال (کمتر یا بیشتر) از زمان عرضه اولیه آن گذشته باشد.
  • قیمت لپ تاپ استوک معمولاً نصف قیمتی است که در زمان عرضه اولیه و ورود به بازار داشته است.